EPS Deniz Yüzey Temizlik Tekneleri

 

Deniz yüzeyi temizliği 2005’ten sonra, modern belediyeciliğin bir hizmeti olarak başladı. O tarihten bu yana nasıl ki sokakların, yolların temizliği gerçekleştiriliyorsa, denizlerimizin temizliği de devam eden bir hizmet olarak ülkemizde devam etmektedir.

 

Deniz yüzeyi temizlik konusunda sürdürülebilir bir çevre anlayışıyla, daha az tüketen ve daha fazla atık toplayabilen çevreci tekneleri Türkiye’de dizayn edilip, üretildi. Üretilen bu tekneler hızlı, etkin ve son teknoloji ürünüdür. Güneş panelleri ile üretilen elektrik sayesinde elektrik tüketiminin bir kısmı yenilenebilir güneş enerjisi ile sağlanmaktadır. Ayrıca birçok teknenin tamamında kullanılan Alüminyum malzeme sebebiyle, aynı boyutlardaki standart bir tekneye göre hafif bir teknedir. Bu da teknenin yakıt tüketimini, egzoz emisyonlarını azaltmakta ve “çevreci” bir tekne olmasını sağlamaktadır.

 

Kıyılarımızdaki dar alanlara ve mendirek içlerinin deniz yüzeyi temizliğini yapabilmek amacıyla ölçülendirilmiş, Deniz Yüzeyi Temizlik Tekneleri’mizde, iki adet dizel motor tekne kullanıcılarının manevra ve hız yeteneğini arttırmak amacıyla konulmuştur.

 

Teknelerin baş tarafında bulunan özel olarak dizayn edilmiş konveyör bant yardımı ile yüzeydeki her türlü atık kolayca toplanmakta ve tekne bünyesinde depolanmaktadır. Güvertesinde vinç olan tekneler bu vinç yardımıyla, tamamen konveyör bant olanlar, konveyör bant yardımıyla toplanan çöpleri kendileri tahliye edebilmektedir.

 

Ulusal ve uluslararsı standartlar ve kuralların gerektirdiği tüm kaidelerin uygulandığı, Türkiye’de üretilen, yılların getirmiş olduğu deneyim ile deniz yüzeyi temizliği konusunda şu ana kadar uygulanan en son ve en etkin teknolojide üretilen  Deniz Yüzeyi Temizlik Tekneleri aynı zamanda şu ana kadar yapılmış olan en çevreci temizlik tekneleridir. Tekneler üzerinde bulunan güneş panelleri sayesinde yenilenebilir enerji kaynaklarını günümüz teknolojisinin ulaştığı en son kapasitede kullanabilen, böylelikle temizlerken az tüketen çevreci, yeşil teknelerdir.

 

[vc_row][vc_column][vc_gallery type=”image_grid” images=”365,366,367″][/vc_column][/vc_row]

English